بُرد مشتری، بُرد فروشنده / راه اتصال مشتریان و فروشندگان در وین‌وین

 • تاریخ انتشار : 13ام دي 1396

  وین‌وین را اگر ترجمه کنیم، می‌شود برد ـ برد. این استارت‌آپ دو سویه دارد؛ مشتریان و فروشگاه‌ها. و می‌خواهد کاری کند که هر دو سوی معامله سود کنند. این استارت‌آپ فین‌تکی که به‌تازگی یک‌ساله شده، در حوزه پرداخت فعالیت می‌کند و کسب‌وکار خود را از وفاداری مشتریان دارد. وفاداری مشتریان شیوه‌ کسب‌وکاری است که سال‌ها در جهان مورد استفاده قرار گرفته و در کشور نیز برخی سازمان‌ها و بانک‌های کشور به مشتریان خود کارت‌های وفاداری مشتریان را ارائه می‌کنند. اما وفاداری مشتریان چه مفهومی دارد و وین‌وین به‌عنوان واسط بین مشتریان و فروشندگان چطور می‌تواند برای آنها شرایط «برد ـ برد» ایجاد کند؟

  تخفیف دائمی با پرداخت با کد QR

  سپه‌وندی درباره حوزه فعالیت وین‌وین می‌گوید: «وین‌وین یک اپلیکیشن خرید در فروشگاه است، اما در کنار آن ارزش افزوده‌های بیشتری نیز به مشتریان ارائه می‌کند.» این استارت‌آپ تلاش دارد با هوشمند کردن فرایند خرید، شرایطی فراهم کند که هم مشتری بتواند فروشگاه مناسب خود را به‌راحتی در این اپلیکیشن پیدا کند، هم فروشگاه‌ها بتوانند با افزودن وین‌وین به‌عنوان یک راه جدید دریافت پول از مشتری، به تعداد مشتریان خود اضافه کنند و از این جهت فروش بیشتری هم داشته باشند.

  با همه خدمات متنوعی که وین‌وین ارائه می‌دهد، مهم‌ترین فعالیت این استارت‌آپ همچنان وفاداری مشتریان است. سپه‌وندی می‌گوید: «در حوزه وفاداری مشتریان طرح‌های تشویقی زیادی؛ از تخفیف‌های آنی تا طرح‌های مختلف بر اساس میزان، زمان و تعداد خرید توسط فروشگاه به مشتریان داده می‌شود. مشتریان از طریق وین‌وین با فروشگاه‌های مختلف در سطح تهران آشنا می‌شوند، عکس‌های کالاها را می‌بینند، قیمت‌ها را رصد می‌کنند، به آدرس دقیق و شماره تلفن آن دسترسی خواهند داشت و نظرات کاربران دیگر درباره این مکان را می‌خوانند.»

  در حال حاضر وین‌وین طرح‌های تخفیفی را به‌عهده خود فروشگاه‌ها گذاشته است تا آنها با تشخیص سیاست‌های داخلی خود بتوانند قیمت تخفیفی مناسبی به مشتریان عضو وین‌وین ارائه دهند. بعد از اینکه آنها طرح تشویقی خود را به وین‌وین ارائه کردند، تخفیف بلافاصله اعمال می‌شود و ادمین وین‌وین روی اجرای آن نظارت دارد. با این حال اعضای وین‌وین می‌توانند در فهرست فروشگاه‌ها طرح‌های تخفیفی را با هم مقایسه کنند.

  پرداخت وین‌وین درون‌برنامه‌ای است و مشتریان جز پرداخت لازم نیست کار دیگری انجام دهند. وین‌وین شماره کارت کاربران و تاریخ انقضای آنها را می‌گیرد و ذخیره می‌کند. بعد از مراجعه به فروشگاه عضو وین‌وین کاربران کد QR فروشگاه را از طریق برنامه وین‌وین اسکن می‌کنند و تخفیف به‌صورت خودکار اعمال می‌شود و کاربران بدون استفاده از کارت بانکی و تنها از طریق وارد کردن رمز دوم و کد cvv2 می‌توانند کالای خود را با تخفیف خریداری کنند

  وین‌وین کیف‌ پول نیست و هزینه‌ای از کاربران خود دریافت نمی‌کند. تراکنش‌ها همگی از طریق کارت انجام می‌شود و با سایت‌های ارائه‌دهنده تخفیف متفاوت است، چراکه آنها تنها به‌صورت دوره‌ای تخفیف ارائه می‌دهند. وفاداری کاربران نیز به فروشگاه‌ها نیست و به تخفیف‌های بالای ارائه‌شده در هر مقطع است.

  اعضای وین‌وین با هر خرید امتیاز دریافت می‌کنند و از مجموع آنها بن خرید دریافت می‌کنند. با استفاده از این بن‌ها می‌توان در خرید‌های بعدی از تخفیف استفاده کرد که به‌صورت خودکار هنگام پرداخت محاسبه می‌شود. مبلغ را هم مشتریان وارد می‌کنند و هم فروشندگان از طریق اپ مخصوص می‌توانند مبلغ را تعیین کنند. در این میان هر مشکلی برای کاربران به وجود آمد، با پشتیبانی فناپ می‌توانند تماس بگیرند که شماره تماس آن در اپلیکیشن قرار داده شده است.

  وین‌وین جز ارائه فهرست فروشگاه‌های دارای تخفیف به مشتریان، خدمات دیگری هم دارد. سپه‌وندی در این‌باره توضیح می‌دهد: «وین‌وین پلتفرم جامع باشگاه مشتریان است، بنابراین در کنار اینکه خود ما می‌توانیم با فروشگاه‌ها قرارداد ببندیم، امکانی فراهم کردیم تا سایر افرادی که در حوزه باشگاه مشتریان فعال هستند، اما ابزار فنی و تکنیکی آن را ندارند، بتوانند از بستر وین‌وین استفاده کنند. در نتیجه این گروه می‌تواند باشگاه مشتریان مخصوص به خود را داشته باشد.»

  تفاوت این باشگاه‌ها با باشگاه مشتریان وفاداری وین‌وین در این است که مانند یک کلوب خصوصی عمل می‌کنند و می‌توانند سیاست‌های اختصاصی باشگاه مشتریان خود را در پذیرندگان طرف قرارداد اعمال کنند، مثلا می‌توانند مشخص کنند چه افرادی امکان استفاده از تخفیف‌ها را دارند یا اینکه مشتریان با چه شرایطی می‌توانند تخفیف یا امتیاز دریافت کنند. این افراد می‌توانند به‌صورت مستقل با فروشگاه‌ها قرارداد ببندند و طرح‌های تشویق مجزایی تعریف کنند. دو کلوب تراث و وین‌کیش در حال حاضر در وین‌وین به‌صورت مستقل فعالیت می‌کنند. تراث اعضای خود را دارد و تخفیف‌های آنی می‌گیرید. اگر در جزیره کیش باشید، می‌توانید با هر خرید کیش‌بن دریافت کنید و از تخفیف‌های وین‌کیش در همه فروشگاه‌های درون کیش استفاده کنید.

  متن کامل گزارش

    تگ ها

  آخرین مطالب مرتبط

  راه پرداخت - با «وین وین» فروشنده و خریدار برنده‌‌اند

  وین‌‌وین اپلیکیشنی است که به دنبال ایجاد بستری برای فروش موبایلی در پاسخ به رواج پرداخت‌‌های موبایلی ایجاد شده تا...

  خبرآنلاین - استارت آپ وین وین تلفن های هوشمند را جایگزین کیف پول شما میکند

  اپلیکیشن پرداخت و وفاداری مشتریان در ایران این امکان را فراهم آورده است که پرداخت بدون محدودیت و بدون نیاز...