موبایل اپلیکیشن اختصاصی چیست؟

 • تاریخ انتشار : 22ام آذر 1395

  امروز می‌خواهیم درباره اینکه موبایل اپلیکیشن اختصاصی چیست و چگونه می‌تواند به کسب‌و‌کار ما کمک کند، صحبت کنیم.

  هرکسب‌و‌کاری که راه‌اندازی می‌شود با هدف گسترش حوزه اطلاع رسانی و ارتباط با مخاطبان و در نتیجه افزایش فروش، نیاز به ابزارهایی دارد که مطابق با سبک زندگی بازار هدف آن کسب‌و‌کار باشد و بنابراین بیشترین بازدهی را داشته باشد. در دورانی که وبگردی در میان مخاطبان شایع شد، طراحی وب‌سایت به عنوان بهترین ابزار بازاریابی مطرح شد. با گسترش دنیای موبایلی، کسب‌و‌کارها به سمت وب‌سایت‌هایی که در موبایل به خوبی نمایش داده شوند (mobile friendly) رفته‌اند. اما اکنون با روی‌آوردن کاربران به اپلیکیشن‌های موبایلی، کسب‌و‌کارها فعال بودن در موبایل اپلیکیشن‌ها را پرسودترین و ضروری‌ترین ابزار بازاریابی می‌دانند.‌‌ حال ببینیم موبایل اپلیکیشن اختصاصی چیست و چرا فعال بودن در دنیای موبایل اپلیکیشن‌های اختصاصی برای موفقیت یک کسب‌و‌کار ضروری است.

  موبایل اپلیکیشن اختصاصی چیست؟

  موبایل‌های هوشمند مانند کامپیوترها دارای نرم افزارها و برنامه‌های کاربردی مختلفی هستند. در دنیای تلفن‌های همراه، موبایل اپلیکیشن‌های اختصاصی یا به اختصار اَپ ها همان برنامه‌های کاربردی هستند که برای کسب‌و‌کار خاصی و با هدف خاصی طراحی شده‌اند تا روی تلفن‌های هوشمند اجرا شوند و به طور مستقیم و ملموس خواسته‌های کاربران را اجرا کنند. این برنامه‌ها از طریق سرویس‌های پخش مانند گوگل‌پلی، اپ‌استور و بازار قابل دریافت هستند. به طور مثال موبایل اپلیکیشن اختصاصی وین‌وین یک اپلیکیشن باشگاه مشتریان و پرداخت موبایلی است و کاربران با نصب این اپلیکیشن می‌توانند فروشگاه‌های عضو وین‌وین را بیابند، از طرح‌های تشویقی و تخفیفات آنها مطلع شوند، با مراجعه به آن فروشگاه‌ها با استفاده از تلفن همراه هوشمند خود خرید کنند و بن‌های تخفیف که فروشنده برای آنها در‌نظر‌گرفته‌است را دریافت‌کنند.

  موبایل اپلیکیشن اختصاصی چه مزایایی برای کسب‌و‌کار شما دارد؟

  • افزایش آگاهی از برند:
  • وقتی کاربران از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند اپلیکیشن‌های نصب‌ شده روی موبایل خود را مدام می‌بینند، یا وقتی از اپلیکیشن خاصی استفاده می‌کنند آیتم‌های درون اپلیکیشن همواره در معرض دید آنهاست. مثلا به عکس زیر نگاه کنید. اگر کاربر در اپلیکیشن وین‌وین به دنبال رستوران خاصی باشد، رستوران‌های دیگر را نیز ناخواسته می‌بیند و نام آنها در ذهنش حک می‌شود.

   نتایج جستجو در وین وین
  • افزایش بازدید وب‌سایت
  • بسیاری از کاربران با مشاهده نام شما در اپلیکیشن، به منظور افزایش اطلاعات، روی لینک‌های داخلی نرم‌افزار کلیک می‌کنند و وارد وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی شما می‌شوند. در نتیجه تعداد زیادی از مراجعات شما از طریق اپلیکیشن صورت می‌گیرد.

  • به ‌روز‌ بودن و متمایز بودن از رقبا
  • با فعال‌ بودن در یک موبایل اپلکیشن اختصاصی به کاربر نشان می‌دهید که کسب‌و‌کار شما مدرن است و همگام با روندهای روز دنیا پیش می‌رود. و از آنجا که کسب‌‌و‌کارهای کوچک کمتر به سمت موبایل اپلیکیشن‌های اختصاصی می‌روند، شما از رقبایتان به راحتی پیشی خواهید گرفت.

  • دسترسی‌پذیری سریع
  • برای دسترسی به موبایل اپلیکیشن، کافیست کاربر گوشی خود را بردارد و اپلیکیشن را باز کند. در‌حالی‌که برای دسترسی به سایت یا هر ابزار دیگری این فرایند طولانی‌تر است و ممکن است همواره در دسترس نباشد. کاربران از اینکه به راحتی بتوانند به خدمات مورد علاقه‌شان دسترسی داشته باشند به خوبی استقبال می‌کنند.

   پرداخت با کد دو بعدی وین وین

  • ارتباط دوسویه و مداوم با کاربران
  • ارتباط از طریق اپلیکیشن یک رابطه دو طرفه است و شما می‌توانید با ارسال نوتیفی‌های برنامه‌ریزیشده، به طور مداوم با کاربران در ارتباط باشید. به عنوان مثال، موبایل اپلیکیشن اختصاصی وین‌وین به شما امکان می‌دهد پیام‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی خود مانند حراج‌ها، افتتاح شعب جدید یا تغییر محل فروشگاه را به‌راحتی به اطلاع مشتریان خود برسانید.

  دلایلی که گفته شد تنها بخشی از ده‌ها مزیت اپلیکیشن‌های تلفن همراه است. شما هم می‌توانید با ثبت فروشگاه خود در وین‌وین به دنیای موبایل اپلیکیشن‌های اختصاصی وارد شوید، سهم خود را از این بازار فوق‌العاده به‌دست‌آورید، کسب‌و‌کار خود را گسترش دهید و شاهد افزایشی بی‌نظیر در درآمد خود باشید.

  آخرین مطالب مرتبط

  عوامل موفقیت باشگاه مشتریان و تاثیرات آن بر آینده یک سازمان

  در بازاریابی، باشگاه مشتریان یکی از مهمترین کلیدهای موفقیت برندها خواهد بود. پیشنهاد می‌شود یک باشگاه مشتریان باید یک محیط...

  چگونه وین وین اطمینان مخاطبان شما را جلب می‌کند؟

  وین وین یکی از نرم افزارهای پرداخت همراه است. در پرداخت همراه با استفاده از وین وین کافی است این...

  وین‌وین چگونه مشکلات پرداخت به پیک‌ها را حل می‌کند؟

  تا به حال برایتان پیش آمده که محصولی را خریداری کنید اما هنگام تحویل آن، نتوانید هزینه آن را پرداخت...

  چرا جمع‌آوری اطلاعات مشتریان مهم است؟

  امروزه با ظهور رسانه‌های اجتماعی و سایر تکنولوژی‌ها، که به مشتریان امکان دسترسی سریع و رایگان به دنیای مجازی را...