فروشگاه‌های برتر دنیا با امکان پرداخت QRکد

 • تاریخ انتشار : 06ام بهمن 1395

  در زیر چند فروشگاه بزرگ و پرفروش دنیا معرفی شده‌اند. این فروشگاه‌ها از اپلیکیشن‌های مشابه وین وین با امکان پرداخت همراه با استفاده از تلفن هوشمند و QRکد مربوط به محصول برای انجام پرداخت‌ها استفاده می‌کنند.

  تسکو (کره جنوبی)

  تسکو اولین فروشگاهی بود که امکان پرداخت موبایلی از طریق QR کد را ایجاد کرد . تسکو با ایجاد فروشگاه مجازی با امکان پرداخت موبایلی QR کد، خرید سریع و آسان را برای مشتریان محقق کرد. هدف از این کار تبدیل زمان حمل و نقل به زمانی ارزشمند برای خرید بود. تسکو این کار را از طریق نصب پوسترهای حاوی QR کد در ایستگاه‌های مترو انجام داد. به این ترتیب این فروشگاه فروشنده‌ای ندارد، بلکه هر کالا یک QR کد مخصوص به خود دارد و خریدار از طریق این کد اطلاعات مورد نظر را دریافت می کند و از طریق تلفن همراه خود پرداخت موبایلی را انجام می‌دهد.

  فروشگاه دیواری

  جت شاپ (سوئد)

  جت شاپ امکان پرداخت موبایلی از طریق QR کد را برای مشتریان خود فراهم کرد و برای رقابت با سایر فروشگاه های تخفیف‌ها ی زیادی را برای خرید از طریق QRکد قائل شد. این فروشگاه مانند تسکو تصویر محصولات فروشگاه به همراه QRکد مربوط به آن‌ها را در ایستگاه مترو (شلوغ ترین جای هر شهر) نصب می‌کند. خریدار با استفاده از تلفن هوشمند می‌تواند از طریق QRکد مربوط به هر محصول به سایت فروشنده فرستاده شده و محصول مورد نظر را خریداری کند.

  وول ورتز (استرالیا)

  وول ورتز فروشگاه ارائه دهنده میوه‌های تازه،‌گوشت و سبزیجات در استرالیا است. این فروشگاه حمل و نقل عمومی و خرید مواد غذایی را با هم ترکیب کرده است. سوپرمارکت مجازی وول ورتز با استفاده از پوسترهای حاوی QRکد بسیار گسترده شده به طوری که امروزه تنوع محصولات این فروشگاه به 120 کالا رسیده است.

  ول-کا (کانادا)

  فروشگاه مجازی ول-کا، ارائه دهنده محصولات آرایشی،‌ بهداشتی، کودکان و اولین فروشگاه در کانادا با امکان پرداخت QRکد است. این فروشگاه در مسیر پر رفت و آمد مترو تورنتو که ساختمان‌های اصلی شهر را به هم وصل می‌کند پوسترهای حاوی QRکد را نصب کرده است و امکان سفارش محصولات برای افراد و پرداخت موبایلی را برای آن‌ها فراهم کرده است.

  فروشگاه دیواری

  اوکادو (انگلستان)

  اولین فروشگاه که در انگلیس امکان پرداخت همراه از طریق QRکد را ایجاد کرد فروشگاه اوکادو بود. اوکادو با ایجاد فروشگاه مجازی خود و امکان پرداخت موبایلی به سرعت به موفقیت دست یافت و دومین فروشگاه مجازی خود را تاسیس کرد.


  فروشگاه دیواری

  آخرین مطالب مرتبط

  صنعت پرداخت ایران سالانه چقدر پول کاغذ میدهد؟

  از آنجایی که عمده‌ترین بخش تراکنش‌های شاپرکی مربوط به تراکنش‌های دستگاه‌های کارت‌خوان است و هر سال نیز شاهد افزایش این...

  فینتک : فرصتی که در حال از بین رفتن است!

  این اولین زنگ خطر جدی برای اکوسیستم استارت آپ های فینتکی است که باعث می شود نتوانند بر روی کسب...

  اثرات پرداخت موبایلی بر اقتصاد خانوارها و کشور

  تکنولوژی پرداخت با موبایل در حال تغییر عادت‌های خرید ما است و در این میان هنوز بسیاری باور ندارند که...

  وین‌وین چگونه مشکلات دریافت وجه سیار کسب‌وکارها را حل می‌کند؟

  اگر شما کسب‌وکاری دارید که نیاز به تراکنش‌های خارج از فروشگاه دارد و افراد خود را برای تحویل کالا و...